تبلیغات
تهران توس - بلغم چیست وچگونه عارض وچگونه دفع میشود؟
تهران توس
آق اسداله برای تک تک شما آرزوی سلامتی دارد
یکشنبه پنجم آذرماه سال 1391 :: نویسنده : آق اسداله

بلغم چیست؟

بلغم خلطی است سرد و تر مطابق فصل زمستان و آب در طبیعت است که در اثر خوردن برخی غذاها از جمله سردی بخش‌ها و همچنین افعال از جمله خواب زیاد افزایش می‌یابد که موجب چاقی و سستی و روشنی پوست و ضعف حافظه و بی میلی و ناتوانی جنسی و خواب زیاد و ضعف هاضمه و پرخوری و محافظه کار بودن و عمق اندیشه و ... می‌شوند. بیماری‌های آن معمولاً مغزی از جمله: آلزایمر و سکته و صرع و MS و پارکینسون و بیماری‌های استخوانی و گوارشی است که تدبیر آن حرکت و ورزش و کم خوری و تعریق است و روزه گرفتن خاصّه است. البته بلغم خوراک مغز است و حیات مغز به آن بستگی دارد که آن بلغم طبیعی است. بلغم از پخته شدن شایسته غذا حاصل می‌شود؛¬ که همین خوراک بودن برای مغز است که باعث شده بلغمی را از نظر اعصاب و روان آرام‌ترین افراد کند و به علت رطوبت زیادی که دارند از عوارض پوستی کمی برخوردار می‌شود.

خلط، رطوبتی است روان در تن مردم و جایگاه طبیعی آن در رگ‌ها و اندام‌ها است که از آن اندام‌ها معده و جگر ( کبد ) سپرز ( طحال ) و زهره ( کیسه صفرا ) است. و اخلاط از غذا خیزد و بعضی خلط‌ها نیک باشد، آن را طبیعی گویند و بعضی بد باشد آن را نا طبیعی گویند. اما خلط طبیعی اندر تن مردم، مدد پرورش باشد و از خلط بد این منفعت نیست، آن را به وسیله داروها از تن بیرون کنند. و اخلاط چهار تا است، خون، بلغم، صفرا، سودا(1). و امّا بلغم مادّه ای است که وارد شدنش به بافت‌ها باعث چاقی و سفیدی پوست با موهای کم پشت می‌شود. این گونه افراد خیلی کم تشنه می‌شوند و تمایل به گرمی جات مثل شیرینی و ادویه دارند و فصل زمستان فصل بدی برایشان می‌باشد. همچنین این افراد، افرادی کم انرژی و کند هستند. معمولاً صبور و آرام هستند و کم‌تر عصبانی می‌شوند(2). در این مقاله سعی بر این است که این مزاج را تا حدودی معرفی کنیم تا راهی برای تشخیص افرادی که این مزاج را دارند ( که معمولاً خانم‌ها چنین مزاجی را دارند ) بشود تا از غلبه آن و عوارض ناشی از آن خود را مصون بدارند، إن شاء الله.

بلغم چیست؟

مایعی لزج و سفید که آن را بلغم نامند و طبعی سرد و تر دارد(3). دو نوع می‌باشد طبیعی و غیر طبیعی. امّا طبیعی غذایی است که طبیعت بدن آن را تمام پخته و آن را غذا گرداند. و نا طبیعی آن چهار نوع است، یکی بسیار رقیق، آن را رطوبت مایعی گویند. نوع دوّم غلیظ‌تر آن را مخاطی گویند. سوّم، نیک غلیظ باشد آن را زجاجی گویند. چهارم سخت غلیظ باشد آن را جصّی گویند(4). بلغم محل خاصّی ندارد مانند خون بر خلاف سودا که محلش طحال است و صفرا، کیسه صفرا است(5).

علل پیدایش بلغم

حالت طبع بلغم همان کمبود ترشح تیروئید است(6). البته به صورت ریشه ای تر هر گاه غدد مترشّحه داخلی و اعصاب به عللی دچار کم کاری شوند سوخت و ساز کم می‌شوند متابولیسم بازال پایین می‌آید انرژی بدن کاسته می‌شود، در این حالت طبع را بلغمی گویند(7). خواب زیاد و آرامش و پر خوری باعث افزایش رطوبت و بلغم بدن می‌شود(8). خوردن غذاهایی که بلغم زا است مثل لبنیات ( مانند ماست که مقدار کم آن بلغم زا و زیاد آن سودا زا است ) و آب یخ دار و شیرینی و مرکّبات و جو و آب دم کرده جو و ترشیجات و سردی جات بدون مصلح همگی خلط بلغمی را افزایش می‌دهند(9).

فصل بلغم

زمستان است این فصل سرد و تر است، زمستان هضم را تقویت می‌کند. زمستان بیشتر از هر فصلی دیگر خلط سودا را از بین می‌برد زیرا هوا سرد بوده و روز کوتاه و شب دراز است. در زمستان بلغم به حدّی است که منجر به استفراغ ( قی ) می‌شود. پیران ( یعنی افراد 60 سال به بالا ) در این فصل رنج می‌برند. در این فصل بیش از هر فصل ( حتی تابستان ) افزایش ادرار و رسوبات ادراری وجود دارد ! ( یعنی پیدایش سنگ کلیه )(10). در زمستان بیماری‌ها کمتر به سراغ تندرستان به ویژه گرم مزاجان می‌رود، بلکه در این فصل گرم مزاجان بسیار نیرومند می‌شوند و تحلیل و گرد آمدن مواد را مانع می‌شوند(11).

بیماری‌های فصل بلغم ( زمستان )

بیماری‌های حادّ عفونی – زکام و نزله ( سرما خوردگی ) – ذات الجنب ( التهاب پرده ریه ) – ذات الرّیه ( پنومونی و عفونت بافت ریه ) – گرفتگی صدا ( لارنژیت ) – گلو درد ( فارنژیت ) پهلو درد – سنگ کلّیه و مثانه – پشت درد – بیماری‌های عصبی و سردرد های مزمن ( مثل سینوزیت و میگرن ) – و مغز انسان به علّت سرد شدن ممکن است به سمت سکته و صرع نیز پیشروی کند(12).

تدبیر فصل بلغم ( زمستان )

1) لباس کافی و ترجیحاً پشمی و خصوصاً پشم شتر و امّا پوشاک از جنس حواصل و دلق حرارت مفرط دارد که جز خود بلغمی‌ها سرد مزاجان تحمّل پوشیدن آن را ندارند.

2) حرکت، ورزش، افزایش غذا، گوشت و نوشیدنی‌های گرم(13) و سبزی‌هایی مانند کلم و گل کلم و سلق و کرفس مفیدند(14).

3) قی در زمستان ضعیف کننده است(15) و به عقیده بقراط اسهال در زمستان خوب است و رگ زدن بسیار بد. وی قی کردن را در این فصل موافق طبع نمی‌داند و عقیده دارد قی در تابستان سودمند است، زیرا خلط‌ها در تابستان بالا می‌آیند ولی در زمستان به سوی پایین می‌گرایند(16).

4) سردیجات مثل کاسنی و خرفه مضر است(17).

5) از دودها و بخورهای زد عفونی کننده هوا مانند: اسفند، کندر، سعد، آس ( مورد )- بخور سرکه، بخور گل رز، بخور صندل، و عود می‌توانید استفاده کنید(18).

آثار بلغم بر سیستم بدن

شکل بدن: شکل کلی بدن درشت بشکه ای، سر بلغمی‌ها کوچک‌تر از دموی ها است.

پوست: رنگ پوست روشن که در عصبانیّت پرده و لب خشک و بی حال و تیره می‌شود. پوست بلغمی‌ها مرطوب، منافذ پوستشان ریز است و تعریق زیاد ولی عرق سرد رگهایشان پنهان است، رنگ زیر ناخن روشن است و عضلات شل و سر و ته عضلات دیده نمی‌شود. ناخن و مو: معمولاً موی روشن ولی صاف و لخت دارند همچنین نازک کم رنگ و رشد زیاد ( زیرا تری موجب رشد می‌شود ) و پر پشت است.

چشم: صلبیّه چشم رنگ پریده و بی حالت است. هر چه تری چشم بیشتر چشم درشتر، هر چه سرد تر باشد موجب روشنی آن می‌شود. رنگ عنبیّه چشم بلغمی‌ها روشن‌تر از دیگران است. در عصبانیّت چشم بلغمی‌ها خشک و رنگ پریده می‌شود ولی قرمز نمی‌شود.

سینه: سینه کمی درشت ولی برجسته نیست. افتادگی شانه دارند. وسط بدن پهن‌تر و به طرف پایین و بالا باریک‌تر می‌شود و درمان آن اسفند است.

بینی ( بویایی ): بینی بلغمی‌ها کوچک است و چانه ظریفی دارند.

ریه و حنجره: صدای باریک و حالت جیغ از سردی است و آن به دلیل سردی ریه ها است ( بهترین دارو برای ریه های سرد نوشیدنی‌های گرم است ).

قلب و عروق: چون هم خود قلب گرم است هم خون داخل آن بنابراین گرمی قلب از همه بیشتر است ولی سردی قلب به طوری که موجب انسداد شود عامل سکته انقباض می‌شود و انسداد سرد در عروق لنفاوی موجب الفاتتیازیس ( پافیلی ) می‌شود.

گوارش: مزّه دهان بی مزّه و رنگ زبان پریده و لایه ای سفید رنگ است. میل به آب کم ولی میل به غذا زیاد است. آب دهان زیاد و توان هضم غذا کم است. بوی دهان بد است و تمایل به شیرینی زیاد است. گاز روده زیاد حتی بیشتر از سودا وی‌ها ( از همه بیشتر گاز دفع می‌کنند ) است و بوی مدفوع ندارند(19).

علائم سردی معده

1) ورم معده 2) بزرگ شدن شکم 3) افزایش اشتهاء ( که تابع سردی است و رطوبت است ) 4) ترشی معده ( که باعث پرخوری و در نتیجه چاقی می‌شود ) 5) بوی بد دهان ( از هضم ناقص ) 6) بوی مدفوع 7) سرد تر که شد غذای هضم نشده خارج می‌شود 8) گرمی کبد روی معده اثر دارد به همین دلیل صفراوی‌ها ( گرم و خشک ) مشکلات معده کمتری دارند(20).

کلیه: هر چه کلیه سرد تر باشد کم کار تر است و بر عکس هر چه گرم‌تر باشد پر کارتر. بلغم گچی در کلیه، سنگ کلّیه و در مفاصل، آرتریت روماتوئید ( نوعی بیماری ورم مفاصل ) و خار پاشنه به وجود می‌آورد. درمان آن با اسفند و داروهایی که سنگ شکن هستند.

دستگاه تناسلی: 1) موی اندام تناسلی کم 2) بیضه چپ شل ( آسیب بیضه چپ دیه انسان کامل را دارد ) 3) شب ادراری در خردسالان 4) سستی مثانه ( تکرار ادرار و مقدار کم ) 5) زود انزالی 6) بی میلی و ناتوانی جنسی در مرحله اوّل، نرسیدن به ارگاسم ( ارضای جنسی ) در مرحله دوّم، نا باروری مقطعی در مرحله سوّم، نا باروری کامل در مرحله چهارّم 7) ریزش ادرار هنگام آمیزش( در سردی شدید ) 8) سیرماتوره ( خروج منی ) همراه ادرار اگر پروستات بزرگ نباشد ( اوج بلغم ) 9) حجم پریود زیاد 10) افتادگی اندام تناسلی 11) کیست تخمدان 12) عدم نگهداری جنین ( احتمال سقط جنین ) 13) ترشحات رحمی رقیق و سرد 14) در حاملگی اگر ترشحات رقیق و سرد بود بچّه دختر ؛ برعکس پسر می‌شود.

مغز و روان: عصبانیت بدون تظاهر خارجی ( خود خوری ) 2) آرام و منزوی 3) ضعف حافظه 4) حواس پرتی 5) منظّم و دقیق(21) 6) غم ( به علّت غلبه بلغم در سر ) 7) واقع بین هستند 8) بصیرت ( عمق اندیشه ) بیشتری دارند 9) انعطاف پذیر و به طرف عقب نشینی و منفی گرائی 10) ریز بین و کوچک‌ترین حرکت روی آنها اثر می‌گذارد. 11) به کارهای ظریف علاقه‌مند هستند 12) واکنش و درخواست‌های منفی دارند و در نتیجه سریع قهر می‌کنند 13) واکنش‌هایشان تابع خیال آنها است

14) حرکات کند و آهسته دارند 15) به نفع خودش و زندگی‌اش هر کاری می‌کند 16) زیاد تمارض می‌کنند 17) زیر آب می‌زنند 18) تفکر ناپیوسته و تمرکز کم 19) جمع بندی آنها کم است و حاشیه می‌روند 20) طرح کلان نمی‌دهند ( ترسو در طراحی و اقدامات بزرگ ) 21) تدبیر و اندیشه فراگیر ندارند 22) موضوعات را کلمه به کلمه به خاطر می‌سپارند 23) بلغمی‌ها و سودائی‌ها حفظ کنندگان خوبی هستند 24) تحلیل ندارند. 25) آدم سرد انعطاف پذیرند ( 180 درجه )بر عکس آدم گرم که قدرت‌گراست.

رؤیاها: سرما و برف و باران و اشیاء سفید و خواب زیاد ولی سبک و بدون بازده(22).

معاینه: پوست سرد و تر و نبض ضعیف و کند، رگ‌ها نامشخص ( مخفی )، تری دهان بزاق زیاد و ورم اندام و شلی گوشت آنها(23).

درمان بلغم سر

1) راه رفتن روی سنگلاخ با پای برهنه 2) دوچرخه سواری 3) ماساژ کامل تک تک انگشتان پا تا ساق و نهایت زانو 4) حنا بلغم سر را پایین می‌کشد و بلغم پا را از بین می‌برد 5) حنظل که بلغم شدید را از سر بیرون می‌کشد؛ داخل آب حل کرده و پا را داخل آن به مدت 15 دقیقه بگذارید که در ام اس ( MS ) و آلزایمر نقش اساسی دارد 6) فصد اندام‌ها ( توسط طبیب متخصّص ) 7) دفع بلغم از طریق گوارش: اسفند، عسل، نمک. نکته: اسفند از حدّ مجاز تجاوز نکند. نمک اوّل و آخر غذا و راه رفتن روی نمک یا در آب دریا شنا کنیم که بلغم را جذب می‌کند 8) روغن مالی: دفع بلغم از ( با کنجد یا سیاه دانه یا زیتون )(24).روش‌های کلی کم شدن بلغم: 9) عطسه آور 10) تعریق الف) حمام گرم ب) ماساژ روغن‌های گرم نکته: ماساژ کم کوتاه باعث تبدیل خون به بلغم می‌شود و چاقی به دنبال دارد و ماساژ سنگین باعث سوزاننده خون می‌شود و به لاغری منجر می‌شود 11) حجامت 12) صفرا بلغم زدا است به این صورت که وقتی بلغم روده ها توسط صفرا زدوده شد عطش پدید می‌آید و کاهش اشتها ( چون بلغم محیط موجب اشتهای زیاد و انبساط و نفخ و آروغ و تأخیر در دفع و هضم و صدای شکم می‌شود. این بلغم اگر زیاد شود استفراغ بلغمی پدید می‌آید و اگر در معده بماند باعث ترش کردن معده شده و مزّه تلخی و ترشی در دهان ایجاد می‌کند و باعث بوی بد دهان می‌گردد ( بلغم لزج ) که اگر بلغم لزج باشد دیگر صفرا در آن نفوذ نمی‌کند و قادر به نرم کردن آن نیست )(25).

13) کم کردن لبنیات و ترشی جات و سردی جات مگر با مصلحات

نتیجه گیری

حال از دستاورد آنچه که در مورد بلغم است می‌توان نتیجه گرفت که بلغمی‌ها از همه افراد وزن زیادتر، پرخورتر و ابتلا به دیابت و عوارض کلّیوی ( اورولوژیک ) از همه بیشتر دارند و به طبع از همه کم کارتر و تنبل‌تر و کم اراده تر هستند ولی از نظر اعصاب ( نورولوژیک ) از همه بیشتر آرامش عصبی دارند و نکته ای که حائز اهمّیّت برای بلغمی‌ها است برای انتخاب همسر و مسائل پیش روی آنها مسئله کم میل بودن و کم توان بودن طبیعت مزاج آنها به مسائل جنسی است(28)؛ چون چربی خون آنها از همه بیشتر است نسبت به بقیه مزاج‌ها. کف پاهایشان زیاد داغ می‌کند و به علت وجود تری بسیار زیادشان، عوارض پوستی خیلی کمتری دارند. امید است که صاحبان این طبع با بهره گیری مختصری از این مقاله و بررسی‌ها و مطالعات بیشتر از شناخت طبع خود ( که به فرموده امیرالمؤمنین ( علی علیه السّلام ) به کمیل: مرتبه اولیه از مراتب معرفه النّفس است ) آگاه‌تر شده تا از بروز عوارض و بیماری‌های احتمالی چه جسمی و چه روحی جلوگیری به عمل آورند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه سی و یکم اردیبهشتماه سال 1395 11:33 بعد از ظهر
مدفوع بلغمی از چیست
جمعه هفدهم اردیبهشتماه سال 1395 01:25 قبل از ظهر
سلام
مدفوع بلغمی ینی چی؟
چهارشنبه پانزدهم اردیبهشتماه سال 1395 09:02 قبل از ظهر
با سلام
مدتی هست که هنگام دفع ماده سفید رنگ لزجی که فکر میکنم همان بلغم باشد رو می بینم و وقتی زیاد هست مشکلات گوارشی پیدا میکنم دکترا میگن سندروم روده داری لطفا راهنمایی کنید
جمعه دهم اردیبهشتماه سال 1395 11:16 قبل از ظهر
باسلام نزدیک به دو ماه هست که مدفوعم به سختی دفع میشه بعضی وقتا اسهال و بعضی وقتا یبوست هست دو روزی میشه که ماده لزج شبیه سفیده تخم مرغ و بعضی وقتا قهوه ای رنگ تو مدفوعم دیده میشه لطفا راهنماییم کنین باتشکر
پنجشنبه نهم اردیبهشتماه سال 1395 12:23 بعد از ظهر
آیا کسلی هم از علایم بلغم است؟
و یا تعریق زیاد؟
پنجشنبه نهم اردیبهشتماه سال 1395 12:13 بعد از ظهر
خیلی سایت خوبی دارین ایول
یکشنبه پنجم اردیبهشتماه سال 1395 02:30 بعد از ظهر
باسلام .من مدت هشت ماهه که درطول هفته هر وقت میرم دستشویی داخل مدفوعم یه مقدار خلط سفید مثل چربی دیده میشه .البته بعضی وقتا هم هیچی نیس. خیلی زیاد ترش میکنم ونفخ ورفلاکس معده هم دارم. وزنم هم درطول این پنج سال کم شده .لطفا راهنماییم کنید تا مشکلم حل شه. به ایمیلم بفرستید
جمعه سوم اردیبهشتماه سال 1395 06:20 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید من مراجعه کردم به طبیب سنتی وایشون گفتن بلغم شدید داری حتی چشمام هم بلغمیه دارو دادن اثرنکرد لاغرم شانه هام افتاده چشمام حالت خماری پیداکرده رنگ صورتم پریده سرم احساس میکنم گاهی بزرگتراز گذشتست کمکم کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم ممنون ایمیل کنید
جمعه سوم اردیبهشتماه سال 1395 06:19 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید من مراجعه کردم به طبیب سنتی وایشون گفتن بلغم شدید داری حتی چشمام هم بلغمیه دارو دادن اثرنکرد لاغرم شانه هام افتاده چشمام حالت خماری پیداکرده رنگ صورتم پریده سرم احساس میکنم گاهی بزرگتراز گذشتست کمکم کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم ممنون ایمیل کنید
جمعه سوم اردیبهشتماه سال 1395 06:18 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید من مراجعه کردم به طبیب سنتی وایشون گفتن بلغم شدید داری حتی چشمام هم بلغمیه دارو دادن اثرنکرد لاغرم شانه هام افتاده چشمام حالت خماری پیداکرده رنگ صورتم پریده سرم احساس میکنم گاهی بزرگتراز گذشتست کمکم کمکم کنید خیلی دارم اذیت میشم ممنون ایمیل کنید
دوشنبه سی ام فروردینماه سال 1395 09:02 بعد از ظهر
سلام.من بیشتر عوامل بلغمو دارم .لاغرم، شانه هام افتاد ، لخَتم ،خیلی کندم، دارم واقعا زجر میکشم.20 سالم هست هیچ کاری نمیتونم کنم 186 سانتم 55کیلو وزن دارم .خوابم هم خیلی زیاده همش خوابم میاد.ابه دهانم هم زیاد هست. لطفا کمکم کنید برای رفعش .خیلی دارم زجر میکشم .اعتماد به نفسمو از دست دادم. هیجا نمیرم .افسرده شدم. لطفا ایمیل کنید جوابتان را. مرسی
دوشنبه بیست و سوم فروردینماه سال 1395 03:13 بعد از ظهر
سلام من اکثر نشانه های سردی معده رو دارم.
ولی لاغر هستم و هر کار میکنم چاق نمیشم.
موی بسار پر پشت و پوست خشک دارم.
البته با تازگی فقط شکمم بزرگ شده.
کم حافظه هم هستم.
چیکار باید بکنم.
ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید.
جمعه بیستم فروردینماه سال 1395 11:44 قبل از ظهر
سلام :
میخاستم بدانم خلط زرد رنگی تو گلویم بلغم است یا خیر چند روزیست خیلی اذیتم میکنه صدایم تغیر کرده و زمانکه سرفه میکنم اطراف مثانه ام درد میکنه لطف بفرماید درمان این دردم را تو ایمیلم بفرستید خیلی ممنون
یکشنبه بیست و سوم اسفندماه سال 1394 11:47 قبل از ظهر
باسلام .من بیشتر علائم رو دارم مثل خلط سفید،ترشی معده،غذاها و ادویه های گرم هم مصرف میکنم ولی بهتر نشدم لطفاً راهنماییم کنید
سه شنبه سیزدهم بهمنماه سال 1394 02:59 بعد از ظهر
سلام.ممنون.مطالبتون در مورد من کاملا درست بود.راههای درمان هم بذارید لطفا
چهارشنبه هفتم بهمنماه سال 1394 10:16 بعد از ظهر
من بلغن زادی داشتم
پنجشنبه بیست و چهارم دیماه سال 1394 01:21 بعد از ظهر
با عرض سلام مجدد من فرناز هستم موهایم اصلا رویش ندارد و موی ریزی روی سرم نمیبینم و دو سال پیش پشت سرم لکه های کوچک قرمز زدو چند ناحیه پشت سرم به صورت سکه ای کوچک موها سفید شد و خود بخود خوب شد و الان دوباره این لکه های قرمز کوچک پشت سرم هست ولی موی سکه ای سفید ندارد خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید با توجه به اینکه سرم خیلی کم پشت است و فقط یک لایه مو دارد و حالت طاسی دارد و رویش مو ندارم و این مطالب ادامه ایمیل قبل هست این مطالب را فراموش کرده بودم و مجددا دوباره ایمیل زدم سپاسگذارم
پنجشنبه بیست و چهارم دیماه سال 1394 01:00 بعد از ظهر
با عرض سلام و خسته نباشید از شما خیلی ممنونم بابت این همه اطلاعات خوب و مفید دختری سی ساله هستم و تمامی علائم بالا را دارم در سن شش سالگی پوست بدنم لکه های سفید شده والان کل بدنم سفید هست و پانزده سال هست کم کاری تیروئید دارم وزن فعلی من 88 کیلو گرم هست(چاقی من قسمت پایین تنه هست پهلو ها و ران پاهایم بزرگ هست و گوشت بدنم مخصوصا بازوهایم شل هست) و پاهایم از زانو به پایین ورم دارد و از ده سال پیش تا الان ریزش مو دارم به طوری که اوایل فقط جلو سرم کم پشت بوده که به اصطلاح حالت ریزش موی مردانه بود ولی حدود
دو ساله که تمام سرم خیلی کم پشت هست به طوری که فقط یک لایه مو
دارد و سرم چرب است و بعضی مواقع خارش هم دارد البته الان خیلی
ریزش ندارد ولی اصلا موهایم رشد مجدد نداردو من خیلی خیلی خیلی
ناراحت هستم لطفا من را راهنمایی کنید برای رشد مجدد موهایم چکار کنم سپاسگذارم


یکشنبه بیست و دوم آذرماه سال 1394 03:18 بعد از ظهر
باسلام و خسته نباشید.
من علایمی دارم که نمیتوانم جمعاً مزاجم و راه درمان رو تشخیص بدم.
مهمترین مشکلم درد معده و نفخ و سوزش سر دل، یبوست، گاهی تلخی دهاناست و سپس سینوزت و سردرد و ابریزش بینی که با عطسه بهتر می شود. درد پاشنه پا و افزایش وزن سریع در طول یکسال گذشته. خواهشمند م راهنمایی نمایید مزاج من چیست و ا زچه راهی درمان می شود؟
با تشکر و سپاس فراوان.
شنبه بیست و یکم آذرماه سال 1394 03:04 بعد از ظهر
بااستفاده از مطالب خوب شما منم بلغمی هستم وباید ازلحاظ غذایی مراعات کنم ممنون از مطالب خوبتون
سه شنبه سوم آذرماه سال 1394 04:32 بعد از ظهر
سلام و ممنون از مطالب مفیدتون.
طبق مطالب شما من طبع بلغمی دارم استخون درد امونمو بریده. با اینکه غذای کمی میخورم وزنم کم نمیشه.تنبلی تخمدان هم دارم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سه شنبه بیست و ششم آبانماه سال 1394 11:48 بعد از ظهر
سلام من دوساله از مشکل معده رنج میبرم که دکترا بهم گفتن میکروب معده ام فعلا الان چند ماهی میشه که بهترم ولی بعضی مواقه نفخ شکم دارم بوی بد دهان یبوست زیاد وبعضی مواقه اسهال،الان که موارد بلغم رو خوندم بیشتر علائم رو داشتم ممنون میشم اگه راهنمایم کنید
شنبه شانزدهم آبانماه سال 1394 10:35 بعد از ظهر
سلام
من اکثر خصوصیات بلغمی دارم ولی وزنم کم هست و تنگی نفس ندارم.
در ضمن دهانم خیلی آفت میزند و بعضی مواقع جوش روی بدنم در میاورد واز خواب که بیدار میشم دهانم تلخ است
در زمستان پاهام خیلی سرد است و فصل زمستان برام خیلی سخت هست
پنجشنبه هفتم آبانماه سال 1394 11:41 بعد از ظهر
دوسال ازدواج کردم باردار نشدم بهم گفتن چون طبعم بلغمی هست باردار نشدم لطفا راهنماییم کنید چکارکنم
جمعه بیست و چهارم مهرماه سال 1394 01:55 بعد از ظهر
دست شما درد نکند لطفا منابع استفاده شده را ذکر نمائید.
پنجشنبه بیست و سوم مهرماه سال 1394 09:03 قبل از ظهر
با عرض سلام وخسته نباشید من 36 سال دارم ودارای مزاج بلغم هستم علایم سودا هم دارم ودر ضمن بیماری قند هم دارم وقندم 120ودرد مفاصل هم دارم لطفا خواهش میکنم مرا راهنمایی کنین ممنون
یکشنبه بیست و نهم شهریورماه سال 1394 12:09 بعد از ظهر
ضمن عرض سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم به خلط زرد رنگی که تو گلو هست بلغم گفته میشه یا نه اگر نه در مورد درمان خلط گلو کمی راهنمایی خواستم اگه میشه از طریق ایمیلم منو راهنمایی کنید
خیلی ممنون
دوشنبه دوم شهریورماه سال 1394 05:33 بعد از ظهر
ممنونم به ما هم سر بزنید خوشحال میشیم
دوشنبه نوزدهم مردادماه سال 1394 06:17 بعد از ظهر
باسلام و تشکر از مطالب مفیدتان طبع من گرم و تر ولی ریزش بلغم دارم در قسمت معده ورحم فیبرم هم دارم وهورمون زنانم(LH ,FSH )میزون نیست و مشکل نفخ شکم هم دارم اگه امکانش هست نحوه درمان رو برام ایمیل کنیدممنون
سه شنبه سیزدهم مردادماه سال 1394 10:35 بعد از ظهر
مطلبتن عالی بود بسیار جامعفقط قسمچ تعدیل طبع بلغمی رو بیشتر توضیح میدادین جامع تر میشد.
ممنونم
درک ابن مطلب نیاز به پیش زمینه داره
اگه متوجه نمیشن دوستان ناراحت نشین
موفق باشین
یا علی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : آق اسداله
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
html> skin.com/fal/code2.js"> New Page 2

This free script provided by webloger site

خطاطی نستعلیق آنلاین