تبلیغات
تهران توس - بلغم چیست وچگونه عارض وچگونه دفع میشود؟
تهران توس
آق اسداله برای تک تک شما آرزوی سلامتی دارد
یکشنبه پنجم آذرماه سال 1391 :: نویسنده : آق اسداله

بلغم چیست؟

بلغم خلطی است سرد و تر مطابق فصل زمستان و آب در طبیعت است که در اثر خوردن برخی غذاها از جمله سردی بخش‌ها و همچنین افعال از جمله خواب زیاد افزایش می‌یابد که موجب چاقی و سستی و روشنی پوست و ضعف حافظه و بی میلی و ناتوانی جنسی و خواب زیاد و ضعف هاضمه و پرخوری و محافظه کار بودن و عمق اندیشه و ... می‌شوند. بیماری‌های آن معمولاً مغزی از جمله: آلزایمر و سکته و صرع و MS و پارکینسون و بیماری‌های استخوانی و گوارشی است که تدبیر آن حرکت و ورزش و کم خوری و تعریق است و روزه گرفتن خاصّه است. البته بلغم خوراک مغز است و حیات مغز به آن بستگی دارد که آن بلغم طبیعی است. بلغم از پخته شدن شایسته غذا حاصل می‌شود؛¬ که همین خوراک بودن برای مغز است که باعث شده بلغمی را از نظر اعصاب و روان آرام‌ترین افراد کند و به علت رطوبت زیادی که دارند از عوارض پوستی کمی برخوردار می‌شود.

خلط، رطوبتی است روان در تن مردم و جایگاه طبیعی آن در رگ‌ها و اندام‌ها است که از آن اندام‌ها معده و جگر ( کبد ) سپرز ( طحال ) و زهره ( کیسه صفرا ) است. و اخلاط از غذا خیزد و بعضی خلط‌ها نیک باشد، آن را طبیعی گویند و بعضی بد باشد آن را نا طبیعی گویند. اما خلط طبیعی اندر تن مردم، مدد پرورش باشد و از خلط بد این منفعت نیست، آن را به وسیله داروها از تن بیرون کنند. و اخلاط چهار تا است، خون، بلغم، صفرا، سودا(1). و امّا بلغم مادّه ای است که وارد شدنش به بافت‌ها باعث چاقی و سفیدی پوست با موهای کم پشت می‌شود. این گونه افراد خیلی کم تشنه می‌شوند و تمایل به گرمی جات مثل شیرینی و ادویه دارند و فصل زمستان فصل بدی برایشان می‌باشد. همچنین این افراد، افرادی کم انرژی و کند هستند. معمولاً صبور و آرام هستند و کم‌تر عصبانی می‌شوند(2). در این مقاله سعی بر این است که این مزاج را تا حدودی معرفی کنیم تا راهی برای تشخیص افرادی که این مزاج را دارند ( که معمولاً خانم‌ها چنین مزاجی را دارند ) بشود تا از غلبه آن و عوارض ناشی از آن خود را مصون بدارند، إن شاء الله.

بلغم چیست؟

مایعی لزج و سفید که آن را بلغم نامند و طبعی سرد و تر دارد(3). دو نوع می‌باشد طبیعی و غیر طبیعی. امّا طبیعی غذایی است که طبیعت بدن آن را تمام پخته و آن را غذا گرداند. و نا طبیعی آن چهار نوع است، یکی بسیار رقیق، آن را رطوبت مایعی گویند. نوع دوّم غلیظ‌تر آن را مخاطی گویند. سوّم، نیک غلیظ باشد آن را زجاجی گویند. چهارم سخت غلیظ باشد آن را جصّی گویند(4). بلغم محل خاصّی ندارد مانند خون بر خلاف سودا که محلش طحال است و صفرا، کیسه صفرا است(5).

علل پیدایش بلغم

حالت طبع بلغم همان کمبود ترشح تیروئید است(6). البته به صورت ریشه ای تر هر گاه غدد مترشّحه داخلی و اعصاب به عللی دچار کم کاری شوند سوخت و ساز کم می‌شوند متابولیسم بازال پایین می‌آید انرژی بدن کاسته می‌شود، در این حالت طبع را بلغمی گویند(7). خواب زیاد و آرامش و پر خوری باعث افزایش رطوبت و بلغم بدن می‌شود(8). خوردن غذاهایی که بلغم زا است مثل لبنیات ( مانند ماست که مقدار کم آن بلغم زا و زیاد آن سودا زا است ) و آب یخ دار و شیرینی و مرکّبات و جو و آب دم کرده جو و ترشیجات و سردی جات بدون مصلح همگی خلط بلغمی را افزایش می‌دهند(9).

فصل بلغم

زمستان است این فصل سرد و تر است، زمستان هضم را تقویت می‌کند. زمستان بیشتر از هر فصلی دیگر خلط سودا را از بین می‌برد زیرا هوا سرد بوده و روز کوتاه و شب دراز است. در زمستان بلغم به حدّی است که منجر به استفراغ ( قی ) می‌شود. پیران ( یعنی افراد 60 سال به بالا ) در این فصل رنج می‌برند. در این فصل بیش از هر فصل ( حتی تابستان ) افزایش ادرار و رسوبات ادراری وجود دارد ! ( یعنی پیدایش سنگ کلیه )(10). در زمستان بیماری‌ها کمتر به سراغ تندرستان به ویژه گرم مزاجان می‌رود، بلکه در این فصل گرم مزاجان بسیار نیرومند می‌شوند و تحلیل و گرد آمدن مواد را مانع می‌شوند(11).

بیماری‌های فصل بلغم ( زمستان )

بیماری‌های حادّ عفونی – زکام و نزله ( سرما خوردگی ) – ذات الجنب ( التهاب پرده ریه ) – ذات الرّیه ( پنومونی و عفونت بافت ریه ) – گرفتگی صدا ( لارنژیت ) – گلو درد ( فارنژیت ) پهلو درد – سنگ کلّیه و مثانه – پشت درد – بیماری‌های عصبی و سردرد های مزمن ( مثل سینوزیت و میگرن ) – و مغز انسان به علّت سرد شدن ممکن است به سمت سکته و صرع نیز پیشروی کند(12).

تدبیر فصل بلغم ( زمستان )

1) لباس کافی و ترجیحاً پشمی و خصوصاً پشم شتر و امّا پوشاک از جنس حواصل و دلق حرارت مفرط دارد که جز خود بلغمی‌ها سرد مزاجان تحمّل پوشیدن آن را ندارند.

2) حرکت، ورزش، افزایش غذا، گوشت و نوشیدنی‌های گرم(13) و سبزی‌هایی مانند کلم و گل کلم و سلق و کرفس مفیدند(14).

3) قی در زمستان ضعیف کننده است(15) و به عقیده بقراط اسهال در زمستان خوب است و رگ زدن بسیار بد. وی قی کردن را در این فصل موافق طبع نمی‌داند و عقیده دارد قی در تابستان سودمند است، زیرا خلط‌ها در تابستان بالا می‌آیند ولی در زمستان به سوی پایین می‌گرایند(16).

4) سردیجات مثل کاسنی و خرفه مضر است(17).

5) از دودها و بخورهای زد عفونی کننده هوا مانند: اسفند، کندر، سعد، آس ( مورد )- بخور سرکه، بخور گل رز، بخور صندل، و عود می‌توانید استفاده کنید(18).

آثار بلغم بر سیستم بدن

شکل بدن: شکل کلی بدن درشت بشکه ای، سر بلغمی‌ها کوچک‌تر از دموی ها است.

پوست: رنگ پوست روشن که در عصبانیّت پرده و لب خشک و بی حال و تیره می‌شود. پوست بلغمی‌ها مرطوب، منافذ پوستشان ریز است و تعریق زیاد ولی عرق سرد رگهایشان پنهان است، رنگ زیر ناخن روشن است و عضلات شل و سر و ته عضلات دیده نمی‌شود. ناخن و مو: معمولاً موی روشن ولی صاف و لخت دارند همچنین نازک کم رنگ و رشد زیاد ( زیرا تری موجب رشد می‌شود ) و پر پشت است.

چشم: صلبیّه چشم رنگ پریده و بی حالت است. هر چه تری چشم بیشتر چشم درشتر، هر چه سرد تر باشد موجب روشنی آن می‌شود. رنگ عنبیّه چشم بلغمی‌ها روشن‌تر از دیگران است. در عصبانیّت چشم بلغمی‌ها خشک و رنگ پریده می‌شود ولی قرمز نمی‌شود.

سینه: سینه کمی درشت ولی برجسته نیست. افتادگی شانه دارند. وسط بدن پهن‌تر و به طرف پایین و بالا باریک‌تر می‌شود و درمان آن اسفند است.

بینی ( بویایی ): بینی بلغمی‌ها کوچک است و چانه ظریفی دارند.

ریه و حنجره: صدای باریک و حالت جیغ از سردی است و آن به دلیل سردی ریه ها است ( بهترین دارو برای ریه های سرد نوشیدنی‌های گرم است ).

قلب و عروق: چون هم خود قلب گرم است هم خون داخل آن بنابراین گرمی قلب از همه بیشتر است ولی سردی قلب به طوری که موجب انسداد شود عامل سکته انقباض می‌شود و انسداد سرد در عروق لنفاوی موجب الفاتتیازیس ( پافیلی ) می‌شود.

گوارش: مزّه دهان بی مزّه و رنگ زبان پریده و لایه ای سفید رنگ است. میل به آب کم ولی میل به غذا زیاد است. آب دهان زیاد و توان هضم غذا کم است. بوی دهان بد است و تمایل به شیرینی زیاد است. گاز روده زیاد حتی بیشتر از سودا وی‌ها ( از همه بیشتر گاز دفع می‌کنند ) است و بوی مدفوع ندارند(19).

علائم سردی معده

1) ورم معده 2) بزرگ شدن شکم 3) افزایش اشتهاء ( که تابع سردی است و رطوبت است ) 4) ترشی معده ( که باعث پرخوری و در نتیجه چاقی می‌شود ) 5) بوی بد دهان ( از هضم ناقص ) 6) بوی مدفوع 7) سرد تر که شد غذای هضم نشده خارج می‌شود 8) گرمی کبد روی معده اثر دارد به همین دلیل صفراوی‌ها ( گرم و خشک ) مشکلات معده کمتری دارند(20).

کلیه: هر چه کلیه سرد تر باشد کم کار تر است و بر عکس هر چه گرم‌تر باشد پر کارتر. بلغم گچی در کلیه، سنگ کلّیه و در مفاصل، آرتریت روماتوئید ( نوعی بیماری ورم مفاصل ) و خار پاشنه به وجود می‌آورد. درمان آن با اسفند و داروهایی که سنگ شکن هستند.

دستگاه تناسلی: 1) موی اندام تناسلی کم 2) بیضه چپ شل ( آسیب بیضه چپ دیه انسان کامل را دارد ) 3) شب ادراری در خردسالان 4) سستی مثانه ( تکرار ادرار و مقدار کم ) 5) زود انزالی 6) بی میلی و ناتوانی جنسی در مرحله اوّل، نرسیدن به ارگاسم ( ارضای جنسی ) در مرحله دوّم، نا باروری مقطعی در مرحله سوّم، نا باروری کامل در مرحله چهارّم 7) ریزش ادرار هنگام آمیزش( در سردی شدید ) 8) سیرماتوره ( خروج منی ) همراه ادرار اگر پروستات بزرگ نباشد ( اوج بلغم ) 9) حجم پریود زیاد 10) افتادگی اندام تناسلی 11) کیست تخمدان 12) عدم نگهداری جنین ( احتمال سقط جنین ) 13) ترشحات رحمی رقیق و سرد 14) در حاملگی اگر ترشحات رقیق و سرد بود بچّه دختر ؛ برعکس پسر می‌شود.

مغز و روان: عصبانیت بدون تظاهر خارجی ( خود خوری ) 2) آرام و منزوی 3) ضعف حافظه 4) حواس پرتی 5) منظّم و دقیق(21) 6) غم ( به علّت غلبه بلغم در سر ) 7) واقع بین هستند 8) بصیرت ( عمق اندیشه ) بیشتری دارند 9) انعطاف پذیر و به طرف عقب نشینی و منفی گرائی 10) ریز بین و کوچک‌ترین حرکت روی آنها اثر می‌گذارد. 11) به کارهای ظریف علاقه‌مند هستند 12) واکنش و درخواست‌های منفی دارند و در نتیجه سریع قهر می‌کنند 13) واکنش‌هایشان تابع خیال آنها است

14) حرکات کند و آهسته دارند 15) به نفع خودش و زندگی‌اش هر کاری می‌کند 16) زیاد تمارض می‌کنند 17) زیر آب می‌زنند 18) تفکر ناپیوسته و تمرکز کم 19) جمع بندی آنها کم است و حاشیه می‌روند 20) طرح کلان نمی‌دهند ( ترسو در طراحی و اقدامات بزرگ ) 21) تدبیر و اندیشه فراگیر ندارند 22) موضوعات را کلمه به کلمه به خاطر می‌سپارند 23) بلغمی‌ها و سودائی‌ها حفظ کنندگان خوبی هستند 24) تحلیل ندارند. 25) آدم سرد انعطاف پذیرند ( 180 درجه )بر عکس آدم گرم که قدرت‌گراست.

رؤیاها: سرما و برف و باران و اشیاء سفید و خواب زیاد ولی سبک و بدون بازده(22).

معاینه: پوست سرد و تر و نبض ضعیف و کند، رگ‌ها نامشخص ( مخفی )، تری دهان بزاق زیاد و ورم اندام و شلی گوشت آنها(23).

درمان بلغم سر

1) راه رفتن روی سنگلاخ با پای برهنه 2) دوچرخه سواری 3) ماساژ کامل تک تک انگشتان پا تا ساق و نهایت زانو 4) حنا بلغم سر را پایین می‌کشد و بلغم پا را از بین می‌برد 5) حنظل که بلغم شدید را از سر بیرون می‌کشد؛ داخل آب حل کرده و پا را داخل آن به مدت 15 دقیقه بگذارید که در ام اس ( MS ) و آلزایمر نقش اساسی دارد 6) فصد اندام‌ها ( توسط طبیب متخصّص ) 7) دفع بلغم از طریق گوارش: اسفند، عسل، نمک. نکته: اسفند از حدّ مجاز تجاوز نکند. نمک اوّل و آخر غذا و راه رفتن روی نمک یا در آب دریا شنا کنیم که بلغم را جذب می‌کند 8) روغن مالی: دفع بلغم از ( با کنجد یا سیاه دانه یا زیتون )(24).روش‌های کلی کم شدن بلغم: 9) عطسه آور 10) تعریق الف) حمام گرم ب) ماساژ روغن‌های گرم نکته: ماساژ کم کوتاه باعث تبدیل خون به بلغم می‌شود و چاقی به دنبال دارد و ماساژ سنگین باعث سوزاننده خون می‌شود و به لاغری منجر می‌شود 11) حجامت 12) صفرا بلغم زدا است به این صورت که وقتی بلغم روده ها توسط صفرا زدوده شد عطش پدید می‌آید و کاهش اشتها ( چون بلغم محیط موجب اشتهای زیاد و انبساط و نفخ و آروغ و تأخیر در دفع و هضم و صدای شکم می‌شود. این بلغم اگر زیاد شود استفراغ بلغمی پدید می‌آید و اگر در معده بماند باعث ترش کردن معده شده و مزّه تلخی و ترشی در دهان ایجاد می‌کند و باعث بوی بد دهان می‌گردد ( بلغم لزج ) که اگر بلغم لزج باشد دیگر صفرا در آن نفوذ نمی‌کند و قادر به نرم کردن آن نیست )(25).

13) کم کردن لبنیات و ترشی جات و سردی جات مگر با مصلحات

نتیجه گیری

حال از دستاورد آنچه که در مورد بلغم است می‌توان نتیجه گرفت که بلغمی‌ها از همه افراد وزن زیادتر، پرخورتر و ابتلا به دیابت و عوارض کلّیوی ( اورولوژیک ) از همه بیشتر دارند و به طبع از همه کم کارتر و تنبل‌تر و کم اراده تر هستند ولی از نظر اعصاب ( نورولوژیک ) از همه بیشتر آرامش عصبی دارند و نکته ای که حائز اهمّیّت برای بلغمی‌ها است برای انتخاب همسر و مسائل پیش روی آنها مسئله کم میل بودن و کم توان بودن طبیعت مزاج آنها به مسائل جنسی است(28)؛ چون چربی خون آنها از همه بیشتر است نسبت به بقیه مزاج‌ها. کف پاهایشان زیاد داغ می‌کند و به علت وجود تری بسیار زیادشان، عوارض پوستی خیلی کمتری دارند. امید است که صاحبان این طبع با بهره گیری مختصری از این مقاله و بررسی‌ها و مطالعات بیشتر از شناخت طبع خود ( که به فرموده امیرالمؤمنین ( علی علیه السّلام ) به کمیل: مرتبه اولیه از مراتب معرفه النّفس است ) آگاه‌تر شده تا از بروز عوارض و بیماری‌های احتمالی چه جسمی و چه روحی جلوگیری به عمل آورند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه دهم فروردینماه سال 1396 01:47 قبل از ظهر
سلام.خسته نباشید.
من خیلی وقته ک هرازگاهی دچاریبوست شدیدمیشم.و تقریبا 1سالی میشه ک برامدگی های کوچیک جلوی خروجی مقعدم بوجوداومده.ک زمانی ک یبوست دارم باخون و درد همراهه دفعم.دکتررفتن برااین چیزا اصا کارآسونی نیس.من چیکاربایدبکنم؟!کم کاری تیروئیدم دارم البته
دوشنبه بیست و سوم اسفندماه سال 1395 02:44 قبل از ظهر
من هم مدتی است دچار دفع همراه با بلغم شدم..همراه مدفوع چیزی شبیه خلط دفع میکنم..قبلا سفید رنگ بود ولی الان به رنگ قهوه ای تبدیل شده..لطفا راهنماییم کنید..چون من ایران نیستم و نمیتونم مشکلمو با دکترای اینجا درمیون بزارم..در ضمن الان باردارم ..البته قبل بارداری هم این مشکلو داشتم ولی الان بیشتر شده..ممنون میشم کمکم کنید..با تشکر
دوشنبه شانزدهم اسفندماه سال 1395 06:36 بعد از ظهر
بزرگترین مشکلات افراد بلغمی مزاج مشکلات گوارشی و در راس اونها رفلاکس معده به مری است و روش درمان آن هم گرم کردن تدریجی بدن با غذاهای گرم و خشک و در راس آن اسفند است.
پنجشنبه پنجم اسفندماه سال 1395 10:54 بعد از ظهر
سلام من مدت زیادی مدفوعم شل واخلاظ زرد سفید مثل خلط گلو هست گاهی مثل سفیده تخم مرغ وزود زود میرم دسشویی
پنجشنبه پنجم اسفندماه سال 1395 10:49 بعد از ظهر
سلام من مدتی درمدفوعم اخلاط زردوسفیدلزج گاهی مثل خلط گلو وزود زود دسشویی میرم ومدفوعم شل
پنجشنبه پنجم اسفندماه سال 1395 10:18 بعد از ظهر
با سلام وتشکر ورزش وتحرک برا بلغمی ها فوقالعاده است وطبیعتا غذاهای گرم, ورزش بدن رو گرم میکنه ورطوبت بلغمی رو خشک حتما امتحان کنید
سه شنبه بیست و ششم بهمنماه سال 1395 07:29 بعد از ظهر
سلام
مدتی است با ورم معده بخصوص ورم روده مواجه شده ام.درد ناف و تیر تیر شدن نافم اصلا از بین نمیرود یبوست دارم و بعد از دفع دور ناف شروع به تیر كشیدن میكند و باد گلو زیادی دارم و بعضی وقت ها حالت تهوع به من دست میدهد و با دفع مدفوع خلط سفید خارج میشود.
ممنون
سه شنبه بیست و ششم بهمنماه سال 1395 01:55 بعد از ظهر
سلام
مدتی است با ورم معده بخصوص ورم روده مواجه شده ام.درد ناف و تیر تیر شدن نافم اصلا از بین نمیرود یبوست دارم و بعد از دفع دور ناف شروع به تیر كشیدن میكند و باد گلو زیادی دارم و بعضی وقت ها حالت تهوع به من دست میدهد و با دفع مدفوع خلط سفید خارج میشود.
ممنون
چهارشنبه ششم بهمنماه سال 1395 09:28 بعد از ظهر
چند سال با درد هستم زبانم بارسفید باید سرگیجه همراه آن سمت راست زیر دنده بعضی اوقات دردواحساس کشیدگی دارم مدفوع تخمیر وسبز رنگ صدای زیاد شدن تشکر از شما
یکشنبه نوزدهم دیماه سال 1395 02:51 بعد از ظهر
حجامت کنین مفیده البته خودم تا حالا حجامت نکردم ولی حمام روزانه خیلی از مشکلات بدنم رو درمان کرده درضمن بلغم درسته که بدن رو آزار میده و پرهیز زیاد در رژیم غذایی لازمه اما افراد بلغمی بی آزارترین افراد جامعه هستند و اغلب دل نازک هستنداین هم یجور مزیته
چهارشنبه دوازدهم آبانماه سال 1395 02:28 قبل از ظهر
سلام من اب دهانم موقع خولب زیاده طوری که بیرون میریزه احساس میکنم معدم سرده دهانم بوی بدمیده بدنم زیاد گرمه راهنماییم کنید
سه شنبه یازدهم آبانماه سال 1395 10:12 قبل از ظهر
سلام من 2سال هست شکم درد همراه با دفع خلط سفید دارم ضمنا مدفوع سبز هستش
مشکل از چیه
یکشنبه دوم آبانماه سال 1395 01:43 بعد از ظهر
سلام.من الان حدود 1سال هروقت غذای چرب میخورم. یا کلا.غذاهای.سرخکردنی مصرف میکنم.بعداز غذا.سرفه شدید وخلت گلو جمع میشه. گاهی. لطفا جواب بدین چکار کنم به دکتر مراجعه کردم.فقط معاینه کرده.میگه چیزیت نیست.
جمعه شانزدهم مهرماه سال 1395 10:47 قبل از ظهر
سلام مدتی است آب دهانم لزج است وسرفه های خشک وریز هم میکنم خلط های چرکی ندارم زانوهام ضعیف شده بیماری نقرس دارم تری گلیسرید وکلسترول بالا دارم لطفا کمکم کنید
پنجشنبه بیست و پنجم شهریورماه سال 1395 08:41 قبل از ظهر
سلام من معده سرد و بدنم گرم هست دو سال هست وقتی میخوایم دهانم پر از آب زرد رنگ میشه حتی بیرون هم میزیزه دکتر هم زیاد رفتم و گفتن میکروب معده هست که دارو خوردم و خوب شد اما تغییری در بیماری من ایجاد نشد سعی میکنم شب چیزهای گرم بخورم اما هیچ فایده ای نداره لاغر هم هستم ممنون میشم به من کمک کنید لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید خیلی ممنون
پنجشنبه هجدهم شهریورماه سال 1395 09:27 بعد از ظهر
سلام متن جالبی بود، برام تازگی داشت دوست داشتم کپی پیست کنم نشد،یا حداقل دانلود که متاسفانه نشد.
مدتی بلغم شدید دارم با اینکه رعایت کردم بازم برگشت می خواستم بدونم چرا؟
بلغم شدیم هم موجب ریزش موی خیلی زیاد، هم موجب کیست و هم...شده است.
سه شنبه شانزدهم شهریورماه سال 1395 07:30 بعد از ظهر
تعبیر خواب کسی را نوشته کرده بودید هیچ نفهمیدم
شنبه سیزدهم شهریورماه سال 1395 11:44 قبل از ظهر
مطا لب بسیار مفیده است سپاسگزارم ...درچند ماه پیش همراه دفع مدفوع مایعی لزج سفید رنگی ازم دفع میشود ولی مدتی است که هنگام دفع گاز مایع زرد رنگی خارج میشودوگاهی هم متوجه نمیشوم کی این اتفاق افتاده لطفا راهنمای بفر مایید
دوشنبه یکم شهریورماه سال 1395 12:48 بعد از ظهر
باسلام وخداقوت
عزیزان بامحبت
مزاجم شدیدا بلغمی ست. لطفاراهنماییم كنید
چطوركپسول ازادویه جات(مثه زیره و... وبه چه مقدارتركیب كنم وقبل ازغذااستفاده كنم.چون بچه هام ازغذاهای تنداذیت میشن
بایك دنیاسپاس
منتظرپاسخ شماهستم
بابهترین آرزوها
یکشنبه سی و یکم مردادماه سال 1395 10:46 قبل از ظهر
باسلام چندین ماه است تو مدفوعم خلط ابکی میبینم و شل دستشویی میرم و رنگش هم تقریبا تیره هست
چهارشنبه بیست و هفتم مردادماه سال 1395 11:47 قبل از ظهر
سلام من طبع سرد دارم و ترشحات زرد رنگ یا بعضی اوقات سفید رنگ و خلط گونه بخصوص صبحها بعد از خواب دارم من امتحان کردم زمانیکه غذای سرد بخورم این حالت در من تشدید میشه و حتی حساسیت ریه و سرفه پیدا می کنم وقتی غذای گرم بخورم بدنم حس خوبی داره من حس می کنم جزء بلغمی مزاجها هستم و البته بلغم بالاست تو بدنم تمام مفاصلم درد میکنه شب به هر سمتی که بخوابم صبح مفاصل همان سمت درد شدید داره لطفا راهنمایی بفرمائید چیکار کنم
چهارشنبه سیزدهم مردادماه سال 1395 05:58 بعد از ظهر
سلام.
چندوقتیه در مدفوع خود ماده لجز شبیه سفیده تخم مرغ متمایل ب قهوه ای دیده شده و معده ام نیز ورم میکند و تا استفراغ نکنم معده ام خوب نمیشود.چه کنم؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.
یکشنبه دهم مردادماه سال 1395 12:18 قبل از ظهر
سلام من مدتی است كه شكمم خیلی شل شده و معده هم خوب هضم نمیكند البته در همین مدت وزنم اضافه شده و تحرك بدنی انچنانی نداشتم و نزدیك به ١٥ كیلو چاق شدم چربی خون من هم ٥٠٠ كه ذكتر میگن یه خاطر استرس كاری من هست خواستم نظر شما را بدانم مدفوع من مدتهایت كه آبكی شده و اگر سیگار بكشم خصوصا شبها دل پیچه و برونروی پیدا میكنم
شنبه نهم مردادماه سال 1395 03:20 قبل از ظهر
باسلام بعضی وقتها هنگام خوابیدن خلط زیاد در گلویم جمع شده که باعث خفگی شده وحتما باید بلند شم وتخلیه کنم و بعضی اوقات قبل از خواب احساس برگشت غذا یا حالت تهوع بهم دست میده که با چنتا سرفه وا یا نشستن برطرف میشه ممنونم اگه راهنماییم کنید
شنبه نهم مردادماه سال 1395 01:50 قبل از ظهر
سلام. مدتیست در مدفوعم لخته های سفید رنگ شبیه خلط گلو میبینم. بسیار بدنم لخت و کرخت ایت و حالت خواب آلودگی همیشگی بدایم عذاب آور است. لطفا راهنماییم کنید.
یکشنبه بیست و هفتم تیرماه سال 1395 12:57 قبل از ظهر
سلام .ببخشید چند وقتیه هنگام دفع یک ماده سفید رنگ لزجی دیده میشه وبعضی وقت ها هم له سختی خارج میشه حالت‌ یبوست میشه راهنماییم کنید لطفا خیلی نگران شدم ازوقتی که این‌اطلاعات شمارو خوندم.
دوشنبه هفتم تیرماه سال 1395 01:10 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید من چهل وشش ساله حودا ده سله دور چشمم کبود وصورتم لکک انداخته رنگ پوستم تیره شده یبوست هم دارم خشکی پوست هم دارم افزایش وزن دارم نمیتونم وزن کم کنم بعضا میگن سودا وبعضا میگن بلغم دارم لطف راهنمایی کنین من مزاحم چیه
چهارشنبه بیست و ششم خردادماه سال 1395 08:12 قبل از ظهر
با سلام وتشکر از مطالب مفیدتان، من سفید وچاق هستم و دست و پام همیشه سرده و پوست خوبی دارم ولی همیشه کسل و بی حالم و حدود ده دوازده ساعت میخوابم، اشتهای زیاد و تنبلی از مشکلات منه، به کیست تخمدان مبتلا هستم و اگر جگر یا آش یا عدس بخورم، چنان حالت تهوع و دل دردو افت فشار روبرو میشم، خیلی سریع سردی ام میشه با غذاهای سرد و همیشه فشارم پایینه، درد قاعدگی زیادی دارم، آیا مزاج من بلغمی است؟ برای رفع این مشکلات و پیشگیری از آلزایمر و ام اس باید چه کار کنم؟ و چه مواد غذایی را مصرف کنم؟ ممنون میشم اگه به ایمیلم پاسخ بدید.
شنبه بیست و دوم خردادماه سال 1395 06:17 بعد از ظهر
سلام. چند وقتی بعد دفع مخاط هم همراهش خارج میشه که بشکل همین بلغم هست والبته 33سال دارم.دکتر رفتم معاینه کردن وگفتند چیزی نیست . میشه جوابم بدید باید چی کار کنم.
پنجشنبه بیستم خردادماه سال 1395 10:55 بعد از ظهر
سلام . ممنونم خیلی عالی است . زحمت تون مورد قبول حق
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : آق اسداله
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
html> skin.com/fal/code2.js"> New Page 2

This free script provided by webloger site

خطاطی نستعلیق آنلاین